Meistä

Missio

NewCo Helsingin missiona on kasvattaa yrittäjien määrää Helsingin alueella tarjoamalla palveluita, jotka tukevat niin alkuvaiheen kuin kasvuvaiheen yrittäjiä.

Strategia

Autamme helsinkiläisiä yrittäjiksi.
Toimintamme tukee Helsingin kaupungin elinkeino-osaston tavoitteita ja toimintamallimme perustuu yhteistyöhön yksityisektorin kanssa.

Visio

Helsinki olisi kansainvälinen yrittäjyyden keskittymä. Tuemme paikallista yrittäjyyttä.

NewCo Helsinki avainnumeroina

NewCo Helsingin toiminta perustettiin vuonna 1992 ja NewCo Helsinki, markkinointinimi ollut käytössä vuodesta 2014

Yli 20 000 palveluidemme kautta perustettua yritystä vuodesta 1992

Yli 1000 palveluidemme kautta perustettua yritystä viime vuonna

Yli 80% palveluidemme kautta perustetuista yrityksistä on elossa viiden vuoden jälkeen perustamisesta

Tiloissamme järjestetään yli 200 tapahtumaa vuodessa

Henkilökunta

Tommo Koivusalo

Tommo Koivusalo

Yksikön päällikkö

Email: tommo.koivusalo@hel.fi

Toivo Utso

Toivo Utso

Palvelupäällikkö

Email: toivo.utso@hel.fi

Valentin Babitzin

Valentin Babitzin

Startti Plus asiantuntija, HUK ry

Email: valentin.babitzin@huk.fi

Malina Pursiainen

Malina Pursiainen

Startti Plus asiantuntija, HUK ry

Email: malina.pursiainen@huk.fi

Elie El-Khouri

Elie El-Khouri

Yritysneuvoja

Email: elie.el-khouri@hel.fi

Eveliina Heinonen

Eveliina Heinonen

Yritysneuvoja

Email: eveliina.heinonen@hel.fi

Hannele Kostiainen

Hannele Kostiainen

Yritysneuvoja

Email: hannele.kostiainen@hel.fi

Valdar Liive

Valdar Liive

Yritysneuvoja

Email: valdar.liive@hel.fi

Tatu Palomäki

Tatu Palomäki

Yritysneuvoja

Email: tatu.palomaki@hel.fi

Timo Suokas

Timo Suokas

Yritysneuvoja

Email: timo.suokas@hel.fi

Roger Törnblom

Roger Törnblom

Yritysneuvoja

Email: roger.tornblom@hel.fi

Heli Vuoksimaa

Heli Vuoksimaa

Yritysneuvoja

Email: heli.vuoksimaa@hel.fi

Joni Lehto

Joni Lehto

Projektipäällikkö

Email: joni.lehto@hel.fi

Francis Tam

Francis Tam

Projektipäällikkö

Email: francis.tam@hel.fi

Gian-Luca Cioletti

Gian-Luca Cioletti

Yritysneuvoja

Email: gianluca.cioletti@hel.fi

Mia-Stiina Heikkala

Mia-Stiina Heikkala

Startup-yritysneuvoja

Email: mia-stiina.heikkala@hel.fi

Touko Kontro

Touko Kontro

Startup-yritysneuvoja

Email: touko.kontro@hel.fi

Christian Lardot

Christian Lardot

Startup-yritysneuvoja

Email: christian.lardot@hel.fi

Timo Helenius

Timo Helenius

Tiimipäällikkö, kasvupalvelut

Email: timo.helenius@hel.fi

Henrik Keinonen

Henrik Keinonen

Partnerit

Email: henrik.keinonen@hel.fi

Oki Tåg

Oki Tåg

Startup-yritysneuvoja

Email: oki.tag@hel.fi

Lauri Määttänen

Lauri Määttänen

Ohjelmapäällikkö

Email: lauri.maattanen@hel.fi

Laura Kylliäinen

Laura Kylliäinen

Projektikoordinaattori

Email: laura.kylliainen@hel.fi

Liisa Mallat

Liisa Mallat

Suunnittelija

Email: liisa.mallat@hel.fi

Teemu Polo

Teemu Polo

Kehittäminen

Email: teemu.polo@hel.fi

Hanne Grönlund

Hanne Grönlund

Assistentti

Email: hanne.gronlund@hel.fi

Sanna Naumanen

Sanna Naumanen

Toimistosihteeri

Email: sanna.naumanen@hel.fi

Tuulia Rauhala-Kaltio

Tuulia Rauhala-Kaltio

Yrityskoordinaattori, Rekrytoinnit

Email: tuulia.rauhalakaltio@hel.fi

Genevieve Tong

Genevieve Tong

Markkinointipäällikkö

Email: genevieve.tong@hel.fi

Klaus Kangaspunta

Klaus Kangaspunta

Markkinointiassistentti

Email: klaus.kangaspunta@hel.fi

Mari Hakkarainen

Mari Hakkarainen

Graafinen suunnittelija

Email: mari.e.hakkarainen@hel.fi

Soile Pietilä

Soile Pietilä

Tapahtumapäällikkö

Email: soile.pietila@hel.fi

Jari Eskelinen

Jari Eskelinen

Tapahtumasihteeri

Email: jari.eskelinen@hel.fi

Arla Heikkinen

Arla Heikkinen

Toimistotyöntekijä

Email: arla.heikkinen@hel.fi